Osallistuvat joukkueet

Kilpailuun osallistuu kahdeksan kansallista noviisijoukkuetta, seitsämän minorijoukkuetta ja 18 tulokasjoukkuetta.

 

Kansalliset noviisit:

 

Ad Astra                              Porvoon Taitoluistelijat ry

Chicas del Amor                 Riihimäen Jäätaiturit 

RockingBlades                    TapTL

Shiny Lakers                        Uplakers Taitoluistelu

Sparkle Edges                     Kaarinan Taitoluistelijat ry

Team Fusion                      Porin Taitoluistelu

Team Magnetique              Helsingfors Skridskoklubb rf 

Team Somnium                  SalPa Taitoluistelu

 

Minorit: 

 

Golden Edges                     Kaarinan Taitoluistelijat

Minores Aboenses              Turun Riennon Taitoluistelu

Peppermints                      Helsingin Taitoluisteluklubi

StarBlades                           Tappara ry Taitoluistelu

Sun City Sweets                  VG-62

Team Sympatique              Helsingfors Skridskoklubb rf 

Valley Bay Synchronettes   Espoon Jäätaiturit

 

Tulokkaat:

 

Ad Altiora                           Porvoon Taitoluistelijat ry

Ad Aurum                           Porvoon Taitoluistelijat ry

Amicus Aboenses               Turun Riennon Taitoluistelu

Iceblades                             Tappara ry Taitoluistelu

Les Christalles                     Joensuun Kataja

Little Edges                         Kaarinan Taitoluistelijat ry

Mini Chicas                         Riihimäen Jäätaiturit

Mini Edges                          Kaarinan Taitoluistelijat

MiniSparkles                      Helsingin Taitoluisteluklubi ry

Minitähdet                          Oulun luistelukerho ry

Sun City Sequins                 Vg-62

SweetBlades                      Tappara ry Taitoluistelu

Team Kidettes                    Keski-Uudenmaan Muodostelmaluistelijat ry

Team Minique                    Helsingfors Skridskoklubb rf 

Team Minium                     Salpa Taitoluistelu

Team Passion                     Porin Taitoluistelu Ry

Team Vision                        Porin Taitoluistelu Ry

Tiny Lakers                          Uplakers Taitoluistelu

 

Joukkueisiin voi tutustua sarjoittain:

Kansalliset noviisit

Minorit

Tulokkaat