Palkitut luistelijat

Seura palkitsee vuosittain kevätnäytöksen yhteydessä luistelijan jokaisesta joukkueesta. Valmentajat valitsevat kunkin kauden palkittavat luistelijat. Perustelut luetaan palkitsemistilaisuudessa. Palkinnot jakaa seuran puheenjohtaja.

Kiertopalkinnot ovat saaneet nimensä lahjoittajan mukaan. 


 

Pienen luistelijan palkinto:Star Edges

 

Noomi Kora 2020

Alisa Sundell 2019

Tuuli Kaurila 2018

Martta Salminen 2017

Iida Hyyppä 2016

Amanda Kyllönen 2015

 

Minimuodostelmaluistelijan palkinto: Mini Edges

 

Ruut Myllykoski 2020

Amanda Aalto 2019

Calla Jokisalo 2018

Ronja Vuorila 2017

Roosa Fagersröm 2016

Ada Sohlström  2015

 

Teboil Kaarinan Malja: Little Edges

 

Kaisla Lahtinen 2020

Emilia Collin 2019

Erika Suoyrjö 2018

Jasmine Leino 2017

Veera Minni 2016

Juliaana Salonen 2015

Amelia Tunturi 2014

Nora Johansson 2013

Riina Töykkälä 2012

Minttu-Maaria Erola 2011

Anni Virta 2010

Roosa Kuiko 2009

Elise Soini 2008

Arjariitta Vuorisen Malja: Golden Edges

 

Anna Pollari 2020

Emilia Sundström 2019

Lumikukka Oksanen 2018

Valma Wasenius 2017

Pihla Perkkiö 2016

Elsa Paananen 2015

Ronja Ojala 2014

Milla Saari 2013

Sanne Forsback 2012

Ilona Mäki 2011

Saarastiina Nurmela 2010

Noora Kunnas 2009

Roosa Kuiko 2009

Laura Hakala 2008

Jautekin Malja:Sparkle Edges

 

Nelli Manninen 2020

Vilma Tähtinen 2019

Anna Tuominen 2018

Meri-Tuulia Virjonen 2017

Minea Julin 2016

Osuuspankin Malja: Diamond Edges

 

Karoliina Peltonen 2020

Linda Sergelius 2019

Emma Oksanen 2018

Riina Töykkälä 2017

Anni Levänen 2016

Pauliina Lehtonen 2015

Anni Moisio 2014

Elisa Erwe 2013

Viivi Röntynen 2012

 

 

 

 

K-Supermarket Katariinan Malja: Dream Edges

 

Viivi Rannikko 2020

Valeria Derkach 2019

Matilda Paananen 2018

Saarastiina Nurmela 2017

Simoeemil Nurmela 2016

Jutta Kottonen 2015

Emilia Vairio 2014

 

 

Kaarina-lehden Malja: Vintage Edges

 

Tuuli Lindblom 2020

Saimi Yli-Saari 2019

Jessica Pettersson 2018

Maiju Suomi 2017

Emma Hjort 2016

Anu Valkamo 2015

Katja Hägg 2014

Päivi Taavitsainen 2013

 

 

 

Voiveljet Vuoden saavutus -palkinto

 

Sparkle Edges 2020

Dream Edges, SM-kulta 2019

Dream Edges, SM-kulta 2018

Dream Edges, SM-pronssi 2017

Vuoden juniorivalmentaja -palkinto

 

Ilona Mäki 2020

Noora Kunnas 2019

Taija Alfthan 2018

Janita Louhelainen 2017

Johanna Vieno 2016

Siiri Eskelinen 2015

Stina Bergroth-Koiranen 2014

Riikka Laaninen 2013